Minuskuła karolińska - o książce i nie tylko
W naszym artykule tłumaczymy czym jest minuskuła karolińska a także opisujemy książkę wydaną pod tym samym tytułem. Jeśli taka tematyka Cie interesuje, zapraszamy do lektury.
2019-10-09, 16:09

Karolińska litera 

Jeżeli jesteś osobą, która posiada podstawową wiedzę z dziedziny kaligrafii z pewnością z określeniem minuskuła karolińska spotkałeś się już nie raz. Jest to bowiem klasyczna litera, która obowiązywała do XII wieku, kiedy to zostaje wypierana przez pisma gotyckie. Karolińska litera należy do jednego z najbardziej znaczących  pism średniowiecznych. Została wykształcona w VII - IX wieku. Jej szczególnymi cechami jest regularność oraz czytelność. Minuskuła miała także ogromne znaczenie dla rozwoju pism XV wieku, na przykład  pisma humanistycznego.

Minuskuła karolińska - podręcznik

W sklepie internetowym calligrafun dostępna jest książka Piękna litera.Minuskuła karolińska. Jest to dzieło autorstwa Barbary Bodziony, które zawiera w sobie liczne wskazówki nawiązujące do tego jak pracować z literą karolińską, gdy nie możemy uczestniczyć w kaligraficznych zajęciach. Pokazuje także jak unikać błędów w pracy z minuskułą oraz jakie dostrzegać. Książka jest drugą częścią drugiego tomu podręcznika do kaligrafii Piękna Litera, dzięki któremu w domowym zaciszu  możemy ćwiczyć kaligraficzne zdolności. Warto również zwrócić uwage na ciekawe wydanie książki. Jej oprawa bowiem jest zwana broszurą szwajcarską gdzie stosowany jest  otwarty grzbiet i umocowanie okładki 

KONTAKT / AUTOR
Calligrafun
POBIERZ JAKO WORD
Pobierz .docx
Biuro prasowe dostarcza WhitePress
Copyright © 2015-2024.  Dla dziennikarzy
Strona, którą przeglądasz jest dedykowaną podstroną serwisu biuroprasowe.pl, administrowaną w zakresie umieszczanych na niej treści przez danego użytkownika usługi Wirtualnego biura prasowego, oferowanej przez WhitePress sp. z o.o. z siedzibą w Bielsku–Białej.

WhitePress sp. z o.o. nie ponosi odpowiedzialności za treści oraz odesłania do innych stron internetowych zamieszczone na podstronach serwisu przez użytkowników Wirtualnego biura prasowego lub zaciągane bezpośrednio z innych serwisów, zgodnie z wybranymi przez tych użytkowników ustawieniami.

W przypadku naruszenia przez takie treści przepisów prawa, dóbr osobistych osób trzecich lub innych powszechnie uznanych norm, podmiotem wyłącznie odpowiedzialnym za naruszenie jest dany użytkownik usługi, który zamieścił przedmiotową treść na dedykowanej podstronie serwisu.